"Kriiside ja kiirete arengute ajastul on juhil kõige tähtsam hoida iseennast. Enam kui kunagi varem on vajalik autentne juhtimine ja juhi vaprus öelda, kui ta ei tea, ei oska või on väsinud." kirjutab
Juhtimisteooriad ütlevad, et määratamatuses on vaja rohkem suhelda.
Kohanemiseks on vaja uusi oskusi: kuidas juhtida koosolekuid, kui osa meeskonda on füüsilises ruumis ja osa ekraani taga; kuidas luua ja hoida meeskonnavaimu, kui osa inimesi on ainult kaugtööl jne.
Juhil on oluline teada oma piire ja olla enda vastu aus ja lahke, osata end mõtete tulvast tühjaks laadida ja energiaakusid täita. Enam kui kunagi varem on vajalik autentne juhtimine ja ka juhi vaprus öelda, kui ta ei tea, ei oska või on väsinud.
Juhi hea kontakt iseendaga annab võimaluse usaldada ennast ja ka oma meeskonda. Sotsiaalteadlase, tippjuhtide koolitaja, coach’i, paljude juhtimiraamatute autori Timothy Clarki mudeli järgi on meeskonnas neli erinevat usalduse taset. Juht võiks teada ja tajuda, kus meeskond on.
Esimene tase sisaldab kaasavat juhtimist (ingl. k. inclusion safety).
Teisel usalduse tasemel on meeskonna arengujulgus (ingl. k. learner safety).
Kolmandal tasemel toimub väärtuste loomine (ingl. k. contributor safety).
Usalduse kõrgeim tase on väljakutsete esitamine (ingl. k. challenger safety).
Üksi ei võideta sõda ega lahendata kriisi. Meeskond areneb, panustab ja leiab lahendused, kui juhid loovad selleks tingimused
Loe pikemalt: