Kuidas vähendada võimalikke silmi ohustavaid riske, mis intensiivsest päikesevalguses ja tööõnnetustest ulatuvad kuni pikaajalise ekraanide vaatamiseni?
Asetage ekraan umbes käepikkuse kaugusele silmadest.
Lõdvestage õlavööde.
Toetage alaselga.
Jalad ja käed peavad olema 90–110° nurga all.
On tähtis kaitsta oma silmi kahjuliku kiirguse eest, nagu päikese ultraviolettkiirgus. Lihtsaim moodus kaitsta oma silmi seesuguse kahjuliku kiirguse eest on kanda väljas liikudes kvaliteetseid päikeseprille, seda kindlasti ka talvel.
Teie silmadele on vajalik ka tervislik töökeskkond. Kui te puutute tööl kokku ohtlike kemikaalide, kiirguse, õhus lendlevate osakeste ja suure kuumusega, siis peate kandma tööandja standardite ja juhiste järgi soovitatud kaitseprille.
Õhtul tuleks puhastada nägu meigist ja silmakosmeetikatoodetest, sest need võivad põhjustada mitmesuguseid probleeme alates silmade kuivusest kuni allergiliste reaktsioonideni. Me soovitame kosmeetikatoodete mõistlikku kasutamist, konsulteerides enne oma silmaarstiga.
Tänapäeval, mil kõikvõimalike nutiseadmete kasutus on saanud meie elu lahutamatuks osaks, on tähtis vähendada ekraaniaega ja teha regulaarselt puhkepause – just seepärast, et vältida niisuguseid sümptomeid nagu silmade väsimus, peavalu, silmade kuivus ja lihas-skeletisüsteemi probleemid, mis kõik kokku loovad arvutivaatamise sündroomi ehk silmade digiväsimuse.
Et vähendada sümptomeid ja töötada tõhusalt, on vajalik silmi teadlikult pilgutada, teha regulaarselt puhkepause (20-20-20 reegel), istuda õiges asendis, kasutada optimaalset valgustust, et vähendada kuvariekraani pimestust, ning optimeerida kogu töökeskkonda leevendamaks lihas-skeletisüsteemi sümptomeid. 20-20-20 reegel on hea ja tõhus viis, mis aitab kaitsta ekraani vaatamisest tuleneva silmade väsimise eest. Iga töötatud 20 minuti kohta vaadake 20 sekundi vältel mõnda objekti, mis asub teist 6 meetri kaugusel.